Na stříbrné nitce měsíce

3. února 2011 v 16:00 | Ewil |  Na téma...
.
Tajemnost a temnotu noci narušila první stříbřitá nitka měsíce, klouzala po obrysech kamenů, po trávě a stromech. Dokreslovala je v jiném světle, dodávala jim jinou atmosféru a jistou specifickou příchuť. Později se k ní přidalo mnoho dalších a noc se prozářila stříbrem a jasem.
Nikdo a nic si neodvážilo narušit klid a ticho noci, jako kdyby pod svým temným pláštěm skrývala hned několik tajemství, která by neměla být ostatním přístupná.
Taková byla včerejší noc, taková noc bývá a je. Jenom nezůstává stejná a pokaždé má jiný přídech...

více pod perexem...Patřím k těm jedincům a fanatikům, kteří jsou noční sovy a milují ponocování. Když se všude setmí a všechno se naráz pohrouží do spánku, klidu a zvláštního ticha, nejen vnějšího, ale i uvnitř sebe. Určitě nejsem sama z těch, kteří dokážou prosedět hodiny v létě na okně, nasávat do sebe ten čistý vzduch a zvláštní přídech tajemnosti. Vždycky mě to láká ven. Pokud se k tomu všemu přidá měsíc a hvězdy, ještě o to víc to podtrhne.

Nebudu vás tady nudit seznamem hvězd, teoriemi zkopírovanými z wiki, ale chci do tohohle článku otisknout to, jak noční oblohu vnímám a jak vnímaná bývala a je.

Jsou mezi námi tací, kteří večer pohlédnou na jasné nebe a už pronesou mumlavou větu o tom, že "zase mi ten punťa zírá do okna". Co kdyby se jednou nadechli, na kratičký okamžik vyšli ven a nechali se pohltit stříbrným jasem měsíce a hvězd a naslouchali vlastní intuici? Přestali být tak materialističtí a nechali v sobě probudit toho snílka nebo to brali jako relaxaci. Není zbytečné se hnát za něčím a ani se nezastavit? Za co pak ten život stojí?
Takže se zastavte a nadechněte.
Měsíc má v sobě spoustu úžasných detailů a noční obloha mi připomíná jiskřivé sněhové vločky nebo jakési zvláštní nedotknutelno. Noční obloha a hvězdy jsou opředeny pohádkami, legendami, dokonce vědeckými spekulacemi a úvahami. Každá teorie má v sobě trochu pravdy a představy těch druhých.
Tradice nebo spíš zvyky, které jsem jako malá dělala, zná snad každý. Poklona před úplňkem, který dokáže ve spánku hladit po tvářích a splnit přání nebo si něco přát, když padá hvězda. Jako malá jsem toužila v noci na okamžik vzlétnout a dostat se do výšin, dotknout se hvězd nebo samotného měsíce. Tyhle touhy mě sice už opustily, ale vynahrazuji si to na jaře nebo v létě bosky brouzdáním zahradou pod dlaněmi měsíce.

Mimochodem, už jste někdy zkoušeli tančit v paprscích měsíce...? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 3. února 2011 v 17:32 | Reagovat

Zdravím všechny,

noční obloha...zajímavé téma. Co k němu říct? Je asi mnoho pohledů...nejlépe, když není zamračeno:)

Miluju spaní pod širákem a pozorování hvězd...ta nádhera, dechberoucí velikost...a my jsme její součástí.

Mnozí často říkají..."kdo ví, jestli tam daleko žijí nějací mimozemšťané"...ostatní pak "kde se tu taková nádhera vzala"?

Víte například, že pozice planety Země v rámci naší galaxie je podezřele úžasně umístěna právě tam, kde umožňuje našim vědcům pozorovat ostatní vesmír?

Myslíte si, že všechno toto vzniklo náhodou a samo? Nebo je tu "někdo", kdo toto pečlivě naprojektoval a vytvořil? Kdo má s námi plán?

Existuje Bůh? Častá to otázka...rád vám pomůžu vypořádat se s touto otázkou prezentací, kterou jsme vytvořili k zamyšlení lidem.

http://zivot-nazory.blog.cz/1011/argumenty-pro-existenci-stvoritele-prezentace

S pozdravem

Marpefi

Ps. doporučuji autorovi článku můj článek na téma UFO a paranormální jevy...

2 Ewil Ewil | Web | 3. února 2011 v 18:57 | Reagovat

[1]: moc díky za komentář, ale o Ufo a paranormální jevy se nezajímám, mám své teorie a hodlám se jich držet.

3 edithhola edithhola | E-mail | Web | 7. února 2011 v 10:03 | Reagovat

Dávám si Tě do žebříčku na TT na svém blogu. Edith

4 Verča Verča | E-mail | 29. března 2011 v 17:55 | Reagovat

Ten noční klid miluju. Je to taková zvláštně krásná atmosféra. Ponocování, to je moje!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.