Komentáře

1 Hope Hope | Web | 28. února 2011 v 17:37 | Reagovat

teda, kdybych chtěla zodpovědět dotazník, tak mi to vážně zabere dost času...navíc jsem nad většinou ještě ani nepřemýšlela a to už je má postava za polovinou děje, safra =o)

2 Illandris Illandris | Web | 28. února 2011 v 18:57 | Reagovat

Zajímavý, že podobný dotazník používám při tvorbě postav i já. Na všechny otázky bych teda, co se týká mých postav, v klidu odpověděla. To jsem si myslela, že jsem blázen:)
Jinak souhlasím s tím počtem postav. Když jich je dvacet, nikdo si je stejně nepamatuje. Já mám většinou dvě nebo tři hlavní postavy a potom pár vedlejších. Nikdy to ale nepřesáhne desítku. Zvláštní je, že si děsně libuju v těch příšerných mrchách z amerických filmů. Nějaká kráva, která hlavní postavě dělá ze života peklo. Je to sice celkem otřepaný, ale já tyhle postavy zbožňuju:D

3 Christine.blog Christine.blog | Web | 1. března 2011 v 14:15 | Reagovat

[2]: Plně s tebou souhlasím ...., taky mám takovou "osnovu" podle které se řídím ... . Podle mě, není špatný, co je otřepaný, jen se to musí dobře napsat ...

4 Tess Tess | Web | 19. března 2011 v 20:53 | Reagovat

Ahoj, Ewilan. Tenhle článek mě vážně zaujal. Nemyslela jsem si, nejspíš ve své domýšlivosti, že by bylo ještě něco, co by mi mohl jiný povídkář poradit. Pokud by to tedy nebylo něco do děje, což by mi občas, upřímně řečeno, asi vážně prospělo. Ale, jak vidím, není tomu tak. Opravdu jsi mi teď rozšířila obzory. Vím, s mojí někdejší Šáhlou p. nyní už Naked´n´Nasty už je pozdě. Tess Rousseauová nemá špatné vlastnosti. Myslím si sice, že to není tím, že bych nebyla schopná je vykreslit, ale protože ve své domýšlivosti si neuvědomuji, že bych já nějaké měla. A ta postava je samozřejmě psána podle mě. Takže s touhle povídkou je už pozdě.
Ale píši teď novou a jsem teprve na začátku a tenhle dotazník mi nejspíš hodně pomůže. Sice svého Siriuse mám přečteného, ale vážně mě ještě nenapadlo přemýšlet, jaký jídlo má rád. (I Když to, že nesnáší nudle s mákem, už jsem zapojit stihla.) Takže ti nejspíš napíšu e-mail a požádám o zaslání celého dotazníku, abych ho mohla vyplnit a mít pocit, že dělám něco důležitého pro svůj "spisovatelský" rozvoj.
Děkuji ti, Ewilan. Myslím, že tahle rubrika má budoucnost, a myslím, že je to tebe moc hezké a pozorné, že takhle myslíš na začínající autory nebo na nás, stále nicotné. :)
Tess

5 martnka martnka | 8. května 2011 v 15:40 | Reagovat

ahoj ewilko, tuhle rubriku mám moc ráda a jen doufám, že články v ní čte spoustu lidí, hlavně pokud se jedná o ty, kteří se věnují psaní. Naprosto s tebou souhlasím, co se týče počtu postav, protože mě jako čtenáři s dost bídnou pamětí vadí oněch 400 postav nejen proto, že 400 lidí je zkrátka těžké na zapamatování, ale jakožto introvert toho nejtěžšího kalibru (no fajn přeháním) se nedokážu ztotožnit s milion postavami v jedné povídce, navíc když čtu povídek například 10, to máme hned 10 milionů lidí, tudíž bych se musela bavit s celou Českou republikou, to nejde. Ale největší zmatek v hlavě mi dělají autoři, kteří píší několik povídek najednou, a hlavní postavy se jmenujou ve všech povídek stejně, stejně se chovají, mají stejné problémy, stejné koníčky, tak tomu jako čtenář říkám: fakt ne! Samozřejmě přežiju "stálé" postavy jako Sirius, James a podobně, ale čtyři hlavní hrdinky se jménem Andula je na mě moc.
Tímto článkem jsi mi pomohla ještě v jedné věci, v posledním čase se mi sice chce psát, ale nějak mi jednotlivé písmenka nelezou do klávesnice, což mě docela udivuje, protože děj mám celkem vymyšlený, ale až po přečtení tohohle článku jsem pochopila, proč se mi do toho psaní tak moc nechce, zkoušela jsem si udělat dotazník a zjistila jsem, kolik toho o své postavě nevím a vymýšlet rychle nějaké vlastnosti jen proto, abych odpověděla a otázku, mi nepřipadá jako správné řešení. Asi si budu muset se svoji postavou popovídat. Zní to sice pěkně divně, ale já jsem toho názoru, že zkusit se musí všechno:-) moc děkuji za pomoc, kterou mi tento článek poskytl a doufám, že ostatní články na sebe nenechají dlouho čekat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.