Únor 2011

2. Díl: Vaše postava a děj

28. února 2011 v 16:01 | Ewil |  Pro pisálky
.
Zdravím všechny zabloudilé duše :)

mám tu pro vás pokračování rubriky pro vás pisálky. Dneska se opět zaměříme na postavy a spojíme to trochu s dějem, pošeptám vám pár tipů a jsem zvědavá, jak se s tím poperete :)
Jinak bych chtěla moc poděkovat za komentáře v minulém článku a vaše názory i poznámky. Takže doufám, že vám tohle všechno k něčemu je.
Sama čerpám z toho, co jsem pochytila od několika pisálků a co jsem se dočetla v knize Jak napsat bestseller, která mi dost pomohla. Skloubením z tohohle všeho, vznikla tahle rubrika a články. Každý z vás má mít přece šanci a rozšiřovat si "psací" obzory.


1. Díl: Jak vytvořit postavu? - Seznámení

10. února 2011 v 1:59 | Ewil |  Pro pisálky
.
Zdravím všechny zabloudilce.

rozhodla jsem se po krátkém přemýšlení udělat díly k vytváření postav, komunikaci s nimi apod. Nebo podat pomocnou ruku začínajícím pisálkům či snad těm, kteří chtějí inspiraci chytit za pačesy. Hlavně to dělám proto, že mám chuť a chci se s vámi podělit o to, co jsem sama za poslední rok a půl nasbírala.
Sama nejsem žádná báječná spisovatelka, ale intenzivně na sobě snažím pracovat a k tomu všemu mi dopomáhá to, o což se s vámi hodlám podělit.
A tímto i začínám prvním dílem, a to je, jak vytvořit postavu.
Více pod perexem...


1. Gondor na cestách

6. února 2011 v 13:57 | Ewil |  Deník živlů
deníky
Zdravím všechny poutníky :)

vivat tvorbě :)
S Nins jsme se pustily do společné povídky, spíše odlehčeného a komického žánru. Tedy spíš to začalo tím, že se Nins rozhodla rozjet dávno rozepsanou povídku jako jakési FF na Pána prstenů a v závěru dopadlo tak, že to píšeme spolu. A abych pravdu řekla, bavím se u toho a doufám, že budete i vy :D
Takže povídka je společná, psaná formou deníků. Tahle první kapitola je z dílny Nins a řvala jsem smíchy ještě dva dny potom. Je to z prostředí, které máme obě hodně rády :)
Příjemné počtení.

Na stříbrné nitce měsíce

3. února 2011 v 16:00 | Ewil |  Na téma...
.
Tajemnost a temnotu noci narušila první stříbřitá nitka měsíce, klouzala po obrysech kamenů, po trávě a stromech. Dokreslovala je v jiném světle, dodávala jim jinou atmosféru a jistou specifickou příchuť. Později se k ní přidalo mnoho dalších a noc se prozářila stříbrem a jasem.
Nikdo a nic si neodvážilo narušit klid a ticho noci, jako kdyby pod svým temným pláštěm skrývala hned několik tajemství, která by neměla být ostatním přístupná.
Taková byla včerejší noc, taková noc bývá a je. Jenom nezůstává stejná a pokaždé má jiný přídech...

více pod perexem...